Agron Llakaj nuk “duron” ndaj Top Channel, dicka e rende po ndodh

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plotë ka shkaktuar shumë zhurmë dhe debat.

Pas Florjan Binaj ky program nuk është pëlqyer aspak edhe nga Agron Llakaj, i cili e ka quajtur të shëmtuar dhe të rëndë.

Sipas këndvështrimtit të tij “Aventurierët” është një degj enerim dhe ndërkohë i ka bërë thirrje AMA-s që të marrë masa për të vetem arsye se nuk komunikon mesazhe të rëndësishme tek fëmijët.

Aktori në një postim në Instagram është shprehur se ky reality show kaq kr iminal nuk duhet të lejohet për shkak se ndikon për keq në edukimin e fëmijëve.

‘Kjo video qe po shikoni ,nuk eshte kamere e fshehte dhe aq me pak amatore….,eshte nje reality show ‘Aventurieret ‘ dhe shfaqet cdo te premte ne televizionin kombetar Top Channel !Nuk dua te merrem me TCh ,qellimin per te mbeshtetur nje shoë kaq te shemtuar dhe te rende ne cdo pikepamje….,degj enerim ,cth urje , per versitet .I drejtohem AMA-s institucioni i monitorimit te mediave audiovizive ! Ej njerez ! A keni familje?! A keni femije ?!

A nuk jeni te shqetesuar per ardhmerine e tyre ?! Si mund te lejohet nje reality shoë kaq kr iminal per edukimin e femijeve tane ,niperve e mbesave?!Kovid 19 nuk eshte asgje perpara kesaj te keqeje kombetare qe po mbillet neper ekranet tona , eshte pasqyre reale e jona ,dhe kjo fillon qe nga shkolla ,cikli 9 vjecar dhe me radhe…, ku cth urja dhe rrugaceria kane ndertuar modele te respektuara neper auditore…,keta qe shikoni ne kete reality shoë , neser do shfaqen ne rruge si “vipat ” e ardhshem. ” une jam ajo qe shkova me kater cuna njeheresh!…” Une jam ai djali g ay qe dashurine time e shfaqa aty ne nete te tera dhe u kenaqa me kedo qe me dashuroi e adhuroi !” ” kurse une jam ajo qe ja grisa breket asaj goces dhe e kapa nga floket dhe e hoqa zv arre neper dhome , dhe po te mos ma kishin hequr nga duart e kisha vr are fare !” ”

E une jam ajo qe ja zbertheva pantallonat atij djalit…dhe…dhe… ” ! Media e portale qe i promovojne per ca klikime pa menduar qe jane bashkeautor ne kr im .AMA eshte pergjegjese direkte…,eshte al arm por me shume se al arm !Shkolla ,familja dhe shoqeria kane leshuar sinjalin SOS !Nqs nuk ngrihemi sot dhe te vendosim rregulla ,nqs nuk ngrihemi sot me al armin e ligjshem prinderor per nje te ardhme te sigurt te femijeve tane…,neser do jete vone. Ti ose ajo apo kushdo do te jeni vi ktima te realitetit i cili do fitoj qytetarine shume shpejt….,Dh una , cth urja ,terbimi ,deg jenerimi dhe k rimi ,do jene realiteti yne i ardhshem shoqeror . Shqiptare zgjohuni ! Per femijet tane ,per te ardhmen tone! Stop degj enerimit!’ ka shkruar në postim Agron Llakaj

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*