Bionde bukuroshe, kjo është Adjola, e dashura e vr.asesit që nxorri në pr itë Hekuran Billën

Vajza që shikoni në foton e mëposhtme është Adjola Lakra, 26-vjeçarja Adjola Lakra që sipas Prokurorisë ka nxjerrë në pr itë Hekuran Billën.

Policia ka árr estuar një tjetër të dyshuar që ka marrë pjesë në ekz ekutimin ma fioz të Hekuran Billës te Komuna e Parisit mbrëmjen e 11 qershorit. Gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të premteje është vënë në pr anga një 26-vjeçare, e dyshuar si bashkëpunëtore në vr ásjen e 40-vjeçarit Hekuran Billa, duke e çuar në tre numrin e të árr estuarve të dyshuar si autorë dhe bashkëpunëtorë në këtë vr ásje.

Në pr anga është vënë Adjola Lakra, 26 vjeç, banuese në Tiranë. Sipas policisë, 26-vjeçarja dyshohet se është bashkëpunëtore në vr ásjen e Billës së bashku me Víktor Markun (vëllai i Prel Markut, i cili është vr arë në vitin 2006, në Angli nga Hekuran Billa) dhe Sebastian Malin (nipi i Prel Markut).

“Ajo ishte e dashura edhe e vr ásësit dhe e ví ktimës”, kështu e përshkroi shkurt për gazetën “Si” agjenti ,Adjola Lakrën. – E moshës 26 vjeç, vajza nga Berati dyshohet që fillimisht ka pasur lidhje me Sebastian Malin, nën árr est. Nipi i Prel Markut dyshohet se e ka instruktuar vajzën që të krijojë njëkohësisht lidhje edhe me Hekuran Billën, të cilit i ka kërkuar takim. Njohja e tyre ka ndodhur përmes Instagram”, shtoi burimi i gazetës “Si”.

“Por bashkëpunëtorja në kr im, pasi u lidh me Hekuran Billën dyshohet të ketë informuar njëkohësisht për çdo lëvizje të dashurin e parë, Sebastiano Malin.

Ky i fundit ndërkohë e ka përdorur vajzën e papunë, dhe e kishte lidhje të fshehtë, pasi e dashura e tij publike është Xhesika”, vijon më tej agjenti.

Xhesika sipas një dëshmie të publikuar më herët nga gazeta “Si” ka rrëfyer se pavarësisht rrëfimit të të dashurit, ajo nuk e kishte takuar mbrëmjen kur ndodhi kr imi.

“Ne u takuam rreth orës 13.00 poshtë banesës sime, ndenjëm nja dhjetë minuta dhe që nga ajo ditë ne u takuam në datë 14”, rrëfen vajza në dosjen që gazeta “Si” disponon. Por që në kr `im ishte angazhuar edhe një femër u zbulua nga dëshmia e Arjan Tomës, punonjës në pikën e servisit, ku Sebastiano Mali mori mjetin Nissan Mikra.

Dëshmitari i tha policisë sipas burimeve policore se kur ishte kthyer në servis për të marrë mjetin e tij, ai ishte i shoqëruar me një femër.

Vajza zbriti nga makina dhe e priti dhe makina smart, ndërsa Sebastiano Mali më qe rasi me një coca-cola”, tha dëshmitari. Ndërkohë që e përshkroi gjendjen e klientit me fytyrë të skuqur dhe mbante një facoletë në dorë.

Gjithashtu, në vijim të kontrolleve të shumta për zbardhjen e kësaj ngjarjeje është vënë në pranga për veprën penale “Ár mëmbajtja pa leje”, shtetasi A. A., të cilit i është gjendur dhe sekuestruar një ár më zj arri tip pist oletë me një krehër 7 fishekë.

Policia thotë se vijon puna për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e bashkëpunëtorëve të tjerë në këtë ngjarje. Materialet i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Vr ásja me paramendim” e kryer në bashkëpunim, në ngarkim të shtetases Adjola Lakra.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*