Cpo ndodh te Infektivi/ V.des djali në lule të rinisë, ah se na u ‘thërr.mua zemra’, ç’tra.gjedi

Një 26 vjeçar nga Kavaja, i cili ka qenë prej disa ditësh i intu.buar në spitalin Infektiv, ka hu.mbur jetën si pasojë e Covid 19. Mësohet se i riu kurohej prej disa vitesh nga talasemia, dhe kjo ka bërë që gjendja e tij të rëndohej më shpejt.

Burime bëjnë me dije se i riu është dërguar në Infektiv 4 ditë më parë, dhe nuk ka mundur që të mbahet në jetë, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve.

E shtruar prej disa ditësh në Infektiv, ndërron jetë në moshë të re farmacistja

Një tjetër ví.ktimë është shënuar në orët e fundit në spitalin Infektiv në Tiranë, ku janë duke u trajtuar pacientë të prekur nga Covid 19. Mësohet se një 43-vjeçare nga Kruja me banim në Durrës ka ndërruar jete së fundmi nga koronavirusi, duke mos e fituar dot be.tejën e saj me sëm.undjen.

43-vjeçarja me profesion farmaciste, e cila ka biznesin e saj në Fushë-Krujë është konstatuar me COVID-19 para rreth 10 ditësh, dhe po merrte trajtim në Infektiv, ku duket se nuk ia ka dalë dot të qendrojë në jetë.

43-vjeçarja me inicialet H.S nuk dihet nëse do raportohet sot si rast i Krujës apo i Durrësit, pasi zonja me banim është në Durrës, por tamponi i është bërë në Krujë. Ndërkohë ditën e djeshme janë bërë rreth 30 tamponë në të gjithë rrethin, por ende nuk kanë ardhur përgjigjet.

Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë 3 pacientë të tjerë ndërruan jetën në spitalet Covid 1 dhe Covid 2, duke e çuar në 123 numrin total të víktimave prej fillimit të pandemisë, ndërkohë që ministria apelon për kujdes maksimal nga ana e qytetarëve, pasi shtretërit po mbushen nga dita në ditë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*