Dalin pamje që të thyejnë zemrëm/ Ja çfarë ndodhi para se polici t’i merrte jetën amerikanit duke i marrë frymen (Video)

Një video sh okuese ku një polic në Minneapolis mb yti me këmbë një qytetar ka shkaktuar zemërim të madh dhe protesta. Sot është publikuar një tjetër video që tregon se George Floyd nuk e kundërshtoi aspak policinë kur ata e arr estuan, ndryshe nga deklarata e tyre.

Në video shihet se dy policë e nxorrën Floyd nga makina dhe i vendosën pr angat. 46-vjeçari nuk i bëri rezistencë policisë.

Pasi e arr estoi polici e shtriu me fytyrë në tokë Floyd-in dhe e mbante me njërin gju.

“Ju lutem, ju lutem, nuk marr dot frymë”, dëgjohej t’i thonte policëve qytetari. Afro-amerikani ndërroi jetë pasi humbi ndjenjat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*