Del jashte k.ontrrollit në Shqipëri! 5 vi.ktima ne moshe te reja nga Covid-19 ditën e sotme, adoleshenti ne gjendje te rende

Dita e sotme ka nisur keq për disa pacientë të prekur me koronavirus.Pas 43-vjeçares dhe 26-vjeçarit, mësohet se ka ndërruar jetë edhe një 35-vjeçare, si shkak i përkeqësimeve shëndetësore nga Covid.Ndërsa sa i përket dy vi ktimave të tjera, ende nuk ka të dhëna zyrtare.

Bëhet me dije gjithashtu se edhe një i ri 16-vjeçar është në gjendje të rëndë dhe është nisur me urgjencë nga Tropoja drejt Infektivit. Po pritet një reagim zyrtar nga Ministria e Shëndetësisë, për të mësuar më shumë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*