Detaje të dh.imbshme/ Si u pèrdhu.nua në bùrg shqiptari që vr.áu studenten greke, pas gjyqit sapo hyri ne burg e

Mediat greke vazhdojnë të shkruajnë per rastin e rëndë të pèrdh.unimit dhe më pas të vr.ásjes të studentes nga Greqia, Eleni Topaloudi.

“Loutraki”, një portal grek shkruan se shqiptari Aleksandër Luca, i dë.nuar tashmë me bù.rgim të pèrjetshëm në bù.rgun e Evangelismos, është pèrdhu.nuar në qeli nga të bù.rgosurit e tjerë. Media në fjalë nënvizon se i riu nga Shqipèria kishte pl.agë në pjesën an.ale dhe mendohet se kanë ardhur, pèr shkak të një “pèrdh.unimi të pazakontë”.

Zbulimi i pèrdhu.nimit të 19-vjeçarit të aku.zuar në vr.ásjen e studentet 21-vjeçar Eleni Topaloudi në Rodos është bërë nga mjekët e b.ùrgut.

I riu nga Shqipèria Luca ka thënë se është dhu.nuar nga të bù.rgosurit e tjerë, ndërsa ndaj tij ishte ushtruar dh.unë edhe në bùrgun e Avlonës, ku ishte më herët.

Shqiptari ka deklaruar pèrpara mjekëve se mund të ishte pèrdh.unuar, pasi ishte zgjuar në një vend tjetër, pa pantallona e pa mbathje. Policia greke ka nisur hetimet pèr këtë ngjarje.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*