‘Don Zhuanit’ Edi Rama i shkoi jeta vaj, ja gratë që njihni dhe lidhjet se krete

Jeta e personazheve publike është shpesh në qendër të mediave. Shqipëria ky vend kaq tradicional ka një kryeministër “trendy”, apo “ndryshe në mënyrën e jetesës”. Kryeministri aktual Edi Rama, derisa lidhi kurorë me bashkëshorten aktuale Linda Rama ka patur edhe 2 martesa dhe lidhje të tjera që dihen tashmë publikisht.

Kreu i qeverisë ka patur disa “martesa”, ku me letra, ku pa letra, ku të hapura, ku të fshehta. Ato janë aktivistja Dalina Fico, e cila është aktualisht gruaja e ministrit Bledi Çuçi, aktorja e njohur Matilda Makoçi, më pas gjermanja Caroline Hornstein nga viti 1997-1999, më vonë erdhi Rudina Magjistari.

Lidhja ishte relativisht e gjatë, por edhe ajo përfundoi. Së fundmi kryeministri duket se ka gjetur karar me Linda Ramën, nënë e djalit të tij të dytë Zahos. Rama nuk është i vetmi kryeministër me shumë gra. Ish-kryeministri Fatos Nano shkoi në dy, kurse kryeministri Edi Rama në më shumë se dy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*