E bujshme/ Berishës i del parashikimi, ai e paralajmëroi dje, ja ç’do bëjë Edi Rama nesër…

Ish-kryeministri me anë të një statusi në Facebook e paralajmëroi ditën e djeshme se kreu i qeverisë Edi Rama do do të nisë gjatë ditës së nesërme një vizitë dyditore në Kosovë, ku pritet që të takojë krerët më të lartë të shtetit, pas aktakuzave që janë ngritur ndaj presidentit Thaçi dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli.

Gjatë ditës së nesërme kryeministri Rama do të ketë dhe një konferencë për mediat nga Prishtina, ndërsa pritet të takohet me Hashim Thaçin, Vjosa Osmanin, Avdullah Hotin dhe Isa Mustafën.

Vijon…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*