E trishtë! H umb jeten nga koronavirusi volebollistja kampione shqiptare (foto)

Volejbolli shqiptar është në zi. Ditën e sotme u bë me dije se një nga figurat më kryesore të këtij sporti ka ndë rruar jetë për shkak të koronavirusit.

Ajo quhet Gonxhe Rexhepi, 57 vjeçarja nuk mundi dot të mbi jetonte, nga ky lajm kanë mbetur të sho kuar të gjithë ish-koleget e saj që i kanë shprehur ngushëllimet përmes postimeve në rrjetet sociale.

Në përditësimin e sotëm Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë, dy prej tyre 57-vjeçare nga Shkodra dhe Dibra, një pacient 75 vjeçar nga Durrësi dhe një paciente 81 vjeçare nga Tirana.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*