E fundit! Tërmet i fu.qishëm ndjehet ne Shqiperi, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitude 4.2 ballë go diti detin Jon të enjten në orën 16:05 me orën lokale.

Të dhënat janë bërë të ditur nga Instituti Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Tërmeti ndodhi në jug të Zakynthos, më saktësisht 54 km në perëndim të Strofades, ndërsa kishte një thellësi fokale prej 2 km.

Ky tërmet u parapri nga një tjetër, 3.5 në shkallën Rihter, 57 km në perëndim të Strofades dhe me një thellësi fokale prej 6.4 km, i ndjekur nga një tjetër më parë prej 3 të shkallës Richter, 31 km në perëndim – veriperëndim të Strofades, me një thellësi fokale 10 kilometra.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*