E fundit! Tërmet i fuq ishëm në këtë shtet, magnituda 6.8

Kili është g oditur nga një tërmet i fuq ishëm me magnitudë 6.8 rihter.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 51 kilometra nga San Pedro de Atacama dhe ka pasur një thellësi prej 80 kilometrash.

Ende nuk ka të dhëna për d ëme materiale.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*