E lyente motrën e vd ekur me vaj e uthull per tu ringjallur, ja cpo ndodh me Blerta Josifin, kush i shkoi ne spital

Përmirësohet gjendja e Blerta Josifit, 34-vjeçarja që u vetëfl ijua bashkë me motrën dhe nënën e saj. Mësohet se ajo ndodhet në gjendje më të mirë shëndetësore në urgjencën e spitalit nr.5 në Tiranë. Por ende nuk është në gjendje të dëshmojë para uniformave blu. Pranë saj qëndrojnë 3 të afërm, me të cilët komunikon herë pas here.

Ngjarja e rëndë u zbulua mbrëmjen e 2 korrikut dhe tro nditi opinionin publik. Në pallatin parafabrikat mbrapa ish-Mapos rruga “Hamdi Cenoimeri”, dy trupat e vd ekur të dy grave kanë “bashkëjetuan” për ditë me radhë me banorët e lagjes. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe Anisa Josifi 30 vjeçe, u gjetën të vde kura në banesë, ndërsa në gjendje të rëndë ishte edhe vajza tjetër e Zhanetës, Blerta Josifi 34-vjeçe.

Kjo e fundit bashkë me nënën e saj kishin mbajtur në banesë trupin e paj etë të Anisës, të cilin e lyenin me vaj e uthur që të mos binte erë. Në banesën e tyre të thjeshtë në këtë lagje të Tiranës, policia gjeti shënime fetare, ku u mësua se nëna dhe dy vajzat kanë qenë praktikante të sektit të njohur si “Dëshmitarët e Jehovait”. Blera ndodhet e shtruar në spitalin Psikiatrik të Tiranës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*