E mbajta mbi shpine ne det 30 min gjallë e më v diq në duar…e lashë ta merrnin dallgët! Avdul Rama perl ot rrjetin, tregon si u dorezua te shpetonte mamane

Avdul Rama, djali që vetëm pak ditë më parë hu mbi të ëmën për shkak të st uhisë që i zuri në det, ka rrëfyer i përlotur ngjarjen prekëse. Në një prononcim për Top-Channel, Rama tregon momentet e fundit, teksa ka mbajtur të ëmën për gjysmë ore të gjallë në krahë, por pavarësisht mundimeve nuk ia kishte dalë dot.

I përl otur, i riu tregon se dallgët e përmb ysën anijen e re 9 metra të gjate të blerë me borxhe. Rama shton më tej se pas gjysmë ore, pasi kishte parë se nëna e tij kishte mbaruar, e la t’ja merrte deti.

“Në momentin që erdhi stuhia, babai dhe nëna ime kanë qenë brenda në kabinën e pilotimit. Unë kam qenë jashtë, në anë të varkës, kurse shoku ynë ka qenë në fund fare te kapaku te motori. Anija që kur ramë të gjithë u oërmb ys. Unë dola i dyti sepse isha në anë nuk kisha problem. Ky shoku kishte dalë. Nëna ishte poshtë.

Do të të them unë i thashë që të kapesh dhe të dalësh sepse anija po mbytet. Kemi ndenjur gjysmë ore mbi ujë mbi varkën e përmbysur. Nëna atje po mabhej tek vinçi në n ujë. Vetëm duart I mbante lart anija. I thashë do mbahesh tek mua, sepse më dukej se e kishim tokën afër, por ishim larguar shumë. E mbajta nënën gjysmë ore të gja llë në krahë, nuk mundesha më. E pashë dhe e lashë ta merrte deti. Kishte mb aruar. Pashë babain dhe më tha lëre e dil vetë sepse s’ke ç’bën më. Opashë vëllanë me gomone dhe aty dola pastaj,”- shprehet i riu.

Arsen Rama, djali tjetër i tyre nuk doli në det atë ditë, por ka qenë ai që ka kërkuar ndihmë në policinë kufitare, pasi asnjë familjar nuk i është përgjigjur telefonatës së tij kur pa motin e keq.

“I thashë shefit të policisë që të dlaë dikush sepse nuk kishte mundësi. Asnjë telefon s’më dilte i ndezur,”– tregon ai i prekur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*