E pe.rplasi mi.zorisht me 200 km/ore! Policia fshehu ngjarjen, kush eshte i forti, kusheriri i Ministrit te brendshem qe vr.au te riun ne Tirane

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë, e cila u raportua sporadikisht nga policia, ku rreth orës orës 17:00 tek rrethrrotullimi TEG-Farkë në Tiranë, u aksi.dentuar për vd.ékje një i ri.

Bëhet me dije se një 20-vjeçar me iniciale E.H., i cili është njëherazi dhe i afërm i zëvendësministrit të Brendshëm, Besfort Lamallari, përplasi për vdé.kje 23-vjeçarin Urim Poti, që ishte duke drejtuar biçikletën.

Në një reagim zyrtar ditën e sotme, policia bën me dije se ka arr.éstuar menjëherë 20 vjeçarin, që shkaktoi aksidétin me vd.ékje.

‘Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arre.stimin në flagrancë të shtetasit E. H., 20 vjeç, banues në Tiranë, pasi ditën e djeshme, rreth orës 17:00, tek rrethrrotullimi TEG-Farkë, ka aks.identuar biçiklistin U. P., 23 vjeç, i cili si pasojë e pl.agëve të marra ka ndërruar jetë’, thuhet në reagimin e policisë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*