E rende! Burri dj.eg veten, gruas i bie inf.arkt vetëm se foshnja nuk doli djalë! Vjehrra u beri gj.emen

I ati i vë fl akën vetes, sepse në jetë i erdhi një vajzë dhe jo djalë siç donte ai dhe familja e tij: por ngjarja shkon edhe më tej, sepse gruaja e tij hu mb jetën pas një ataku në zemër.

Historia ndodhi në Indi, ku policia ka hapur edhe një dosje hetimi.

Burri duket se është nxitur nga këmbëngulja e familjes së origjinës së tij, që i kërkonin vazhdimisht të kishte një trashëgimtar mashkull.

Gruaja kishte lindur një vajzë katër ditë më parë, për të cilën ishte qortuar ashpër nga vjehrra e saj në prani të burrit.

Burrë i ri duket se i dha f und jetës nga pr esioni, sepse priste një djalë dhe jo vajzë.

Siç raportohet nga mediat lokale indiane, ngjarja ka ndodhur gjatë fundjavës në një fshat, në zonën e njohur si Tripura Perëndimore, në lindje të Indisë.

“Pas grindjeve të përsëritura me gruan e tij, Pran Gobinda i dha f und duke dj egur veten të dielën,” tha zëdhënësi i policisë lokale.

Dyshohet se shkak i aktit ishte këmbëngulja e familjes së origjinës që i kërkonte të kishte patjetër një trashëgimtar mashkull.

Gruaja e tij, 23-vjeçarja Supriya Das, kishte lindur një vajzë katër ditë më parë.

“Gruaja gjithashtu hu mbi jetën më vonë nga një atak në zemër, sepse ajo nuk ishte në gjendje të duronte lajmin e humbjes së burrit të saj në një spital të Agartala, ndërsa vjehrra vazhdimisht e qortonte për lindjen e një vajze ,” shpjegoi policia e cila megjithatë, nuk ka bërë asnjë arr estim për momentin.

Sipas fqinjëve të çiftit të ndjerë, vjehrra vazhdimisht e qortonte nusen për fëmijën që kishte në bark duke thënë se “lindja e një femre është shqetësuese për një familje”.

Fatk eqësisht, paragj ykimi ndaj vajzave mbetet një problem i madh në disa zona të varfëra dhe të prapambetura të Indisë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*