E rende/ Foshnja inf ektohet me koronavirus, dërgohet tek Infektivi: Rasti i parë në Shqipëri (Si u prek nga Covid-19)

Situata e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit në vend sa vjen e përkeqësohet, ndërkohë që sot bëhet me dije një tjetër lajm i hi dhur.

Një fëmijë rreth një muajsh e gjysëm ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton oranews. Ai ndodhet i shtruar tek spitali Inf ektiv, në pediatrinë e QSUT-së, pasi shfaqi simptoma të virusit.

Dyshohet se fëmija eshte inf ektuar nga e ëma, nderkohë që pritet të dalë përgjigja e tamponit edhe për të. Bëjmë me dije se ky është rasti i parë në Shqipëri, që një foshnje rreth 2 muajshe inf ektohet me Covid-19.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 3 të vd ekur dhe 82 raste të reja me koronavirus, shifrat më të larta që nga fillimi i pandemisë brenda një dite.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*