E rendë! Vdesin 4 shqiptare nga prishja e respiratorit, e perlotur flet vajza e 70 vjecarit: E pashe me syte e mi, BABA jem nuk …(Video)

Një 70- vjeçar nga Mitrovica ka ndë rruar jetë mbrëmë pak pas mesnatës në Klinikën Infektive. Ai ishte i inf ektuar me Covid-19 dhe qe disa ditë ishte i shtrirë në këtë Klinikë.

Vajza e tij në një prononcim për Express ka ngritur dyshime se babai i saj ka vd ekur si pasojë e oksigjenit.

“Baba jem ka vd ekë prej oksigjenit. Unë po dyshoj qe gazim që e ka marrë, oksigjenin ia ka shkaktua. Ne familjarët e kemi monitoru oksigjenin që e ka marrë baba. Dyshimi jem është që ai ka vd ekë prej oksigjenit. Baba ka vd ekë në orën 03:00 të mëngjesit”, ka thënë ajo.

Ndërkohë, edhe katër persona kanë vde kur në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës që ishin të inf ektuar me COVID-19. Burime të Express kanë thënë se të njëjtit kishin pasur edhe sëmundje shoqëruese. Është kërkuar të bëhet edhe obduksioni i trupave të të vd ekurve.
Ka shkuar në 70 numri i të vdekurve me COVID-19 në Kosovë. Një person ka vd ekur mbrëmë ndërsa tre të tjerë sot në orët e hershme të mëngjesit, kanë thënë burime të Express brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Marrë nga Gazetaexpress

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*