E trishtë! Infektohet me koronavirus aktori i madh në 60 vjetorin e lindjes

Aktori spanjoll Antonio Banderas, ka rezultuar po zitiv me Covid-19. Ai e ka konfirmuar vetë se është prekur nga sëmundja vd ekjeprurëse duke thënë se mori lajmin e trishtë në ditëlindjen e tij të 60-të. Ai tha se aktualisht ndihet pak më i lodhur se zakonisht por megjithatë është mirë.

Ai shpreson që ta fitojë betejën me Covid-19 sakaq shton se gjatë kohës që do të jetë në karantinë do të pushojë, lexojë si dhe të bëjë plane për të ardhmen.

“Dua të bëj publike që sot … Unë jam e detyruar të festoj ditëlindjen time të 60-të (në) karantinë pasi kam testuar pozitive për sëmundjen COVID-19. Dua të shtoj se ndihem relativisht mirë, thjesht pak më I lodhur se zakonisht, dhe e sigurt se do të shërohem shumë shpejt. Shpresoj që duke zbatuar rekomandimet do ta fitojë këtë lu ftë. Do të përfitoj nga kjo izolim për të lexuar, shkruar, pushuar dhe vazhduar bërjen e planeve për të ardhmen.”- ka shkruar nw njw postim nw Twitter.

Banderas është njohur për rolet e tij në Maskën e Zorro dhe Puss in Boots. Ai periudhën e pandemisë po e kalon në shtëpinë e tij në Cobham, Surrey.

Burimi: news.sky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*