EKSKLUZIVE/ Cfare i bënë! 39-vjeçarja nene e dy femijeve që mjekët shqiptarë i morën j etën

Të gjithë e dimë se doktorët janë destinuar që të sh pëtojnë jetën e njërëzve, por kjo ndodh vetëm jashtë shtetit. Në vendin tonë, mjekët të vr asin, dhe këtë na e tregon më së miri rasti i tm errshëm i një nëne të dy fëmijëve të mitur. Dy persona, pjesë e personelit mjekësor në një klinikë private në Korçë, janë proceduar penalisht në gjendje të lirë nga ana e policisë. Kjo për shkak se atyre iu ka vdekur në duar pacientja Xhensila Duka, ku në njoftim thuhet se nuk janë zbatuar protokollet e mjekimit.

Këta shtetas, duke qenë me detyrë personel mjekësor në një klinikë private, dyshohet se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë trajtimit të pacientes Xh. D., 39 vjeçe, banuese në Korçë, e cila dje rreth orës 16:30, ka gjetur vd ekjen në këtë klinikë. Një dëshmi që ka mbërritur në redaksinë e JOQ thotë se nëna mbeti në anestezi në klinikën private.

Dëshmia:

Një nëne me dy femijë, një bashkëshorte, një bije, një moter, mbeti në anestezi në një klinikë private në Korçë pak pa mbushur të dyzetat.
Njoftimi i plotë i policisë:

Specialistët për Hetimin e Kr imeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve: I.B., 65 vjeç dhe M. P., 39 vjeçe, banues në Korçë. Këta shtetas, duke qenë me detyrë personel mjekësor në një klinikë private, dy shohet se nuk kanë respektuar protokollet mjekësore gjatë trajtimit të pacientes Xh. D., 39 vjeçe, banuese në Korçë, e cila dje rreth orës 16:30, ka gjetur vd ekjen në këtë klinikë. Në lidhje me këtë rast, po priten rezultatet e autopsisë ligjore. Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprën penale “Neglizhenca në trajtimin mjekësor”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*