“Erdhi në shtëpi e zhv.eshur dhe pinte dy paketa cigare”/ Babai i 17-vjeçares qe e perdh.unoi 72 vjecari tregon te verteten

Lajmi se një 72-vjeçar, i quajtur Bajram Tusha, nga Saranda, ka ab.uzuar me një 17-vjeçare, t.ronditi mbarë opinionin publik disa javë më parë.

Në video-p.ërgjime, babai i 17-vjeçares, Vullneti, i premtonte vajzës, që nuk do të sillte më në shtëpi Bajram Tushën dhe miq të tjerë, të cilët, sipas deklaratës të së miturës, ab.uzonin s.ek.sualisht me të. Me anë të një interviste, për studion e “Shqipëria Live”, babai i vajzës Vullneti, i hodhi poshtë këto deklarata.

Sipas tij, Barjam Tusha është i pafajshëm, sepse ai atë e ka pasur, mik, vëlla dhe nuk beson se i moshuari ka bërë atë gjë me të bijën. Ai për të gjithë këtë skenar, fajëson Denito Ruçin, të dashurin e vajzës. Sipas Vullnetit, vajza kohet e fundit, kishte filluar të pinte dy paketa cigare, si edhe vinte gjysmë e zhv.eshur në shtëpi. Sa i takon aku.zave të së bijës, se ai ka sjellë shokë në shtëpi për të kryer marrëdh.ënie se.ksuale me të. Vullneti thotë se kjo gjë nuk është e vërtetë. “Në asnjë mënyrë nuk është e vërtetë. Unë var veten nëse është e vërtetë. Unë jam prind me sedër”, thotë Vullneti.

“Vij në shtëpi dhe vajza kishte ikur. Shikoj vajzën dhe i them, hajde poshtë se do të marr policinë. Vajza e revoltuar. I thotë e ëma të keqen mami ndërrohu se vjen era djersë. I thashë ha bukë dhe shtrihu në krevat. Ajo vetëm sha.nte, pinte dy paketa cigare në ditë. Vu.ajtje! Sepse i kërkoja unë llogari për pastërtinë e shtëpisë? Sa kam shpenzuar me atë fëmijë, s’kam shpenzuar me asnjeri. E dërgova në shkollë, i thashë do vijosh shkollën ke dy mijë lekë në ditë. Për këto gjëra i kam kërkuar llogari vajzës. Barjam Tushën unë kam 11 vite që ha bukë, e kam mik të vjetër, e kam mik familjar. Nuk do të thotë që e kam mik familjar dhe përdorim për gjërat e tjera. Pa asnjë lloj lidhje fare, këto janë të shtuara nga Denito Ruçi.

I kam gj.uajtur një pëllëmbë. Atë ditë se kam g.oditur (ditën që ka dalë video-përgjimi në emisionin Fiks Fare). Vajza dëshironte të dilte dhe unë e shtyja që të mos dilte. Ai i shkruante dhe i thoshte, ‘të lutem dil’, por vajza i fshinte mesazhet. Nuk ka q.ëlluar Gentianin zotëri (I referohet video-përgjimit, të bërë nga emisioni Fiks Fare, ku shihet që Bajram Tusha që.llon me ar.më), ka që.lluar në ajër për të trembur. (Ndërkohë po në video përgjim, babai i vajzës, Vullneti, i kërkon bajram Tushës të që.llojë mbi djalin) Unë i thash sepse kërkova ndihmën e policisë, sepse po më su.lmonte në maksimum. Vinte vajza e veshur gjysmë gjo.ksi jashtë në shtëpi, ai ishte gati për ta nisur në kthetrat e pro.stitucionit në Itali. Ai është d.rogaxhi dhe dëshiron të ma dërgoj vajzën në Itali. Ai ka dy gra në Itali. (I referohet deklaratës së vajzës, e cila e ak.uzon të atin se, për para dhe shishe rakie, e ka detyruar të ab.uzohet se.ksualisht nga shokët e tij) Në asnjë mënyrë nuk është e vërtetë. Unë var veten nëse është e vërtetë. Unë nuk pi raki, është e pamundur. Unë jam prind me sedër”, u shpreh babai i 17-vjeçares.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*