“Familja nxjerr lajmin e m.adh per Schumacher ”, ish-kreu i Ferrarit flet për gjendjen e gjermanit: Ai tani mund te

Që nga viti 2013, kur u aks identua në Alpet Franceze, Michael Schumacher nuk është më i njëjti. Edhe sot, gjendja e tij klinike mbahet e fshehtë dhe larg kamerave, pasi familja e tij ka luftuar fort për ruajtjen e privatësisë.Ish-kreu i Ferrarit, Jean Todt ka thënë se familja e Michael Schumacher është duke punuar për shfaqjen e parë publike të legjendës së Formula 1.

Shtatë herë kampioni i botës po vazhdon të rikuperohet nga dë mtimi që pësoi në kokë.Todt ka zbuluar se ai ka paguar për të vizituar Schumacherin në shtëpinë e tij në Gjenevë të Zvicrës.

“E kam takuar Michaelin javën e kaluar”, ka thënë francezi, që aktualisht është president në FIA.Ai po lu fton. Shpresoj që bota do ta shoh atë përsëri. Kjo është ajo që ai dhe familja e tij po punojnë”.Ka përfunduar Jean Todt.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*