Fatura që po cmend rrjetin/ Pushuesit paguajnë sa “qimet e kokës”! Ja shifra marramendëse për t’u larë në det

Pushuesit në Turqi po paguajnë shifra të pabesueshme në disa resorte në Bodrum. Dikush ka paguar 43 paund për një qebap dhe dikush tjetër 65 paund për t’u larë në det.

Në rrjet po qarkullon një faturë nga një beach-bar, ku çmimi i një kafeje ka kapur 7.30 paund.

Plazhi është i të gjithëve, por vizitorët në një prej hoteleve aty u duhej të paguajnë një tarifë goxha të lartë nëse duan të futen në det teksa qëndrojnë aty.

Kryebashkiaku i Bordumit u justifikua se kjo është mënyra e vetme që bizneset të mbijetojnë pas impaktit të Koronavirusit në turizëm.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*