Grida Duma sapo tha ate qe nuk pritej: Ju tregoj se kush do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme

Ish-deputetja e PD Grida Duma deklaroi se Partia Demokratike do marrë pushtetin zgjedhjet e ardhshme.

“Kjo nuk është reformë zgjedhore, por administrim zgjedhor. Zgjedhjet nuk vidhen ditën e zgjedhjeve por shitja dhe blerja ndodh përpara.

Identifikimi biometrik ul elementin e votës fallce. Kamerat do jenë aty gjatë procesit të votimit. Nëse ne e bëmë këtë betejë. PD është në momentin e saj historik për të marrë pushtetin dhe do marrë pushtetin për të qeverisur vendin. Kjo është beteja jonë dhe qëllimi përse në 8 vite bëmë një opozitë aspak të thjeshtë. Qëllimi jonë është që të kemi zero tolerancë me palën kundërshtare”, tha Duma.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*