Gruaja ne momentet e fundit te jetes po shkonte per spital. Por thotë diçka që e bën ambulancën të devijojë papritur

Një grua shumë e sëm.urë ishte në një ambulancë që do ta transportonte në një klinikë, ku ajo do të merrte kujdes shëndetësor deri në ditët e fundit të jetës.

Megjithatë, gruaja shqiptoi shtatë fjalë, gjë që e bëri shoferin e ambulancës të ndryshojë rrugën menjëherë…

Dua të shoh detin për herë të fundit!

Gruaja tha se dëshira e saj e fundit ishte që të ishte në gjendje të shihte detin për herë të fundit.

Kështu, shoferi mori rrugën për të arritur Hervey Bay, një qytet në bregun perëndimor të Australisë.

Lot dhe emocione!

Sapo arritën, stafi i ambulancës e çoi gruan në plazh, në mënyrë që të shihte detin afër.

“Ajo shpèrtheù në lot dhe mund të shihej se ishte shumë e lumtur”, shkroi stafi i ambulancës në një postim në Facebook.

“Ndonjëherë nuk është iláçí, trajnimi apo aftësia, ndonjëherë gjithçka që ju nevojitet është ndjeshmëria për ta bërë botën një vend më të mirë për të jetuar”, vijon postimi.

Pas këtij gjesti, ekipi i ambulancës është duartrokitur në të gjithë botën për këtë imazh mallëngjyes dhe që përmbushën ëndrrën e një gruaje gjatë ditëve të saj të fundit të jetës.

Zèmrá jonë u mbush me gëzim duke parë ato fotografi.

Ne dëshirojmë të përgëzojmë stafin e kësaj ambulance për gjestin e mrekullueshëm.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*