Iu sekuestrua pasuria marram endëse! I rre thuar nga RENEA, Pronari i ORA NEWS shfaqet në polici me “S Class” dhe dy truprojat!

Vetëm pak më parë u mësua se GJKKO ka vendosur sekue strimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi.

Ky vendim është marrë pas hetimeve të Prokurorisë së Posaçme (SPAK). Sipas hetimeve të SPAK, mësohet se Ndroqi ka qenë i arr estuar për her oinë jashtë Shqipërie, në Turqi dhe Itali.

SPAK thotë gjithashtu se familjarët e Ndroqit kanë një nivel pasurie të pajustifikuar.

Ndroqi është shoqëruar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. U njoftua gjithashtu se ai është ndaluar nga Renea dhe FNSH, por në ambientet e Drejtorisë, shihet Benzi S Class i Ndroqit dhe dy bodyguardat e tij.

Kujtojmë që së fundmi Ndroqi ka patur një proces gjyqësor me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Ndroqi është pronar i RTV ORA.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*