“Javën qe vjen rriten rastet me koronavirus”, doktori i njohur ngre ala rmin: Festa e Bajramit bëri që

Mjeku infeksionist në Kosovë Shemsedin Dreshaj, ka deklaruar se javën tjetër mund të ketë rritje të rasteve të reja me Covid-19, pasi në festën e Bajramit ka pasur lëvizje të madhe të qytetarëve.

Dreshaj u ka bërë thirrje qytetarëve të ndërgjegjësohen për lu ftën kundër Covid-19. Në një intervistë për “Bon Bon”, u shpreh se institucionet shëndetësore po përballen me një numër të madh të rasteve me Covid-19.

Sipas tij, klinikat në SHSKUK në të cilat po trajtohen të inf ektuarit janë të mbushura plot. Prej disa kohësh, Kosova regjistron shifra të larta. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë hu mbur jetën 12 persona dhe kanë rezultuar pozitivë 190 të tjerë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*