Kosova u izolua serish, e ka rradhen Shqipëria? Ministrja Manastirliu jep lajmin mirë nga Shkodra

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar rindërtimin e qendrës shëndetësore në Zogaj të Shkodrës. “Situata e epidemisë vijon të mbajë në #alert maksimal sistemin shëndetësor, nga qendrat shëndetësore në spitale, për identifikimin dhe ndjekjen e çdo rasti të dyshimtë me #COVID19”, shkruan Manastirliu.

Postimi i Manastirliut

????????Nuk ndalet puna për rindërtimin e infrastrukturës së kujdesit parësor nga veriu në jug ✅

????Në #Zogaj të Shkodrës, ku qendra shëndetësore e rrënuar i ka lënë vendin një qendre #model për banorët e kësaj zone turistike, gjithnjë e më shumë të frekuentuar nga pushuesit ☀️???? ????

???? Situata e epidemisë vijon të mbajë në #alert maksimal sistemin shëndetësor, nga qendrat shëndetësore në spitale, për identifikimin dhe ndjekjen e çdo rasti të dyshimtë me #COVID19.

#RespektoniRregullat

#RuaniShëndetin

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*