Kthesa e fr ikshme e motit, çfarë do të ndodhë në orët në vijim?

E enjtja paraqitet një ditë e ngrohtë, por e lagësht. Moti herë pas here do të ketë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira të dobët dhe afat-shkurtër, kryesisht pas-mesditës.

Më të dukshme shirat do të jenë në zonën lindore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 m lartësi vale 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vinë me rritje duke arritur vlerën deri në 23°C.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*