Lajm i keq! Greqia i bën ‘gj ëmën’ shqiptarëve, pasi bllokoi kufirin, ja cdo u ndodhe tani emigranteve

Greqia është duke forcuar masat për meanaxhimin e situatës së krijuar nga Covid 19 edhe pse në 24 orët e fundit shënoi 121 raste dhe asnjë vd ekje.

Zëvendës Ministri për menaxhimin e krizave Nikos Hardalias gjatë një përmbledhjeje të situatës bëri me dije se në masat shtrënguese parashikohet edhe kufizimi i lëvizjes me Shqipërinë.

Cnn grek shkruan se Hardalias vuri al armin duke njoftuar mes masave të reja edhe ato që lidhen me kufirin shqiptar. Sipas këtij vendimi nga Kakavija nuk do të ketë asnjë hyrje ne Greqi, nga ora 07:00 e mëngjesit të së mërkurës 5 gusht dhe çdo ditë jave nga ora 11:00 e mbrëmjes deri ne 07:00 të mengjesit.

Që nga e diela e 9 gushtit, çdokush që hyn në Greqi nga Shqipëria do të jetë subjekt i karantinës 7 ditore./Opinion.al

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*