LAJM I TR ISHTË/ Koronavirusi i merr j etën mjekut shqiptar atdhetar (EMRI)

Internisti dhe Nefrologu nga komuna e Vitisë, Kosovë, Feti Hetemi, e ka humbur be tejën me koronavirusin, orët e para të mëngjesit të sotëm.

Doktor Hetemi ishte i shtruar në QKUK-së ku po trajtohej për tri ditë me radhë, por nuk ja ka dalë që ta fitojë këtë be tejë.

Lajimin e hidhur e kanë bërë me dije familjarët e të ndjerit me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Të nderuar familjarë, shokë dhe miq, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë më i dashuri i ynë Dr.Feti Hetemi.Doki, edhe pse u sfidua në jetë nga shumë stuhi të natyrave të ndryshme dhe i përballoi ato kryelartë, sot ka humbur be tejën me sëmundjen Covid-19.Ndjehemi të trishtuar nga kjo hu mbje, por më shumë se krenar që e patëm.Lamtumirë Dok, burrë fisnik që me shumë mund dhe sak rificë arrite në piedestalet e humanitetit dhe çështjes kombëtare, duke mos pushuar për asnjë moment me shpirtin tënd luft arak për të mposhtur padrejtësitë.Va rrimi do të bëhet sot në ora 16:00 në va rrezat e qytetit të Vitisë, duke i respektuar masat e IKSHPK-së”, thuhet në njoftimin e familjes.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*