Lajmi i fundit/ Vdès një pacient tek Infektivi

Një pacient ka ndërruar jetë rreth orës 06:30 të mëngjesit në spítalin e Infektivit, por nuk ishte nga korònavirusi.

Pacienti 71-vjeçar me origjinë nga Kukës është çuar mbrëmë në spítal sepse nuk mbushej dot me frymë.

Vik tima vuante nga sèmundje pulmonare dhe hipertensioni dhe e çuan në Infektiv pasi dyshonin për Còvid, por tamponi i doli negativ.

Kujtojmë se ditën e sotme janë regjistruar 69 raste me Còvid, numri më i lartë i shënuar që prej fillimit të pándemisë.faxweb

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*