Lajmi i mirë, Italia hap sot kufijtë, ja kur mund te levizin shqiptaret

Italia ka njoftuar se më 3 qershor do të hapë kufijtë për udhëtarët nga BE.

Zhvillimi vjen teksa shumë vende po zbusin masat duke ju ruajtur një vale të dytë vr asëse të pandemisë.

Ndërkohë qeveria italiane nënshkroi dekretin që lejon turistët nga BE dhe Shengen të vizitojnë vendin prej 3 qershorit.

Lejimi nuk do të përfshirë periudhë karantine, pasi Italia kërkon të joshë turistët dhe tenton rinisjen e ekonomisë së mbyllur që prej 9 marsit.

Italia është një nga vendet e godi tura më rëndë nga pandemia me më shumë se 32,000 vd ekje.sot

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*