Lajmi i trishtë! Ndahet nga jeta aktori i madh shqiptar (Foto)

Aktori i mirënjohur Fuat Boçi ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare. Lajmi i hidhur është bërë publik mëngjesin e sotëm, pak orë pasi Boçi mbylli sytë në banesën e tij.

Aktori i mirënjohur nga Fieri, do të përcillet ditën e sotme për në banesën e fundit, në orën 12:00.

Fuat Boçi ka marrqë pjesë në 160 premiera dhe ka luajtur mbi 600 role.

Ai mban titullin “Qytetar Nderi i Fierit” dhe “Artist i Merituar”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*