Mjeku Tritan Shehu ‘zbërthen gjithë të fshehtat’, tr.ondit shqiptarët, zbulon ‘të vërtetën e errët’, ja ç’po fsheh qeveria

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu me anë të një prononcimi për media ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë lidhur me rritjen e rasteve me COVID-19 në vendin tonë. Ai theksoi se kurba ka qenë e pabesueshme, pa trend në Shqipëri.

“Unë e kam thënë që situata, kurba ka qenë e pabesueshme, pa trend. U nis që në fillim gabim që nga masat e marra. Vazhdojmë të jemi në një amulli të plotë, nuk shfrytëzojmë rezervat e brendshme siç janë mjekët e familjes.

Dështim i plotë i qeverisë edhe në bazë të shifrave të të infektuarve, më të larta se kurrë, dhe për çudi edhe rezultatet e të testuarve komunikohen vetëm nëpërmjet telefonit. Gjithashtu kemi një mungesë të një strategjie e kriteresh që ka prodhuar atë kurbë.” u shpreh Shehu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*