Ndodh e tm errshmja! Dhendri me koronavirus v des dy dite pas dasmes, in fekton gjithe dasmoret

Një 30 vjeçar në Indi h umbi jetën 2 ditë pas dasmës së tij si pasojë e koronavirusit, në një ceremoni ky morën pjesë qindra të ftuar.

Autoritetet dy shuan se virusi mund të ishte përhapur gjatë ceremonisë martesore dhe për këtë arsye testuan të gjithë të ftuarit. Pas daljes së rezultateve u konfirmua se mbi 90 të pranishëm në këtë dasmë ishin pozitivë me Covid-19.

Ngjarja është regjistruar në mesin e qershorit në shtetin Bihar dhe konsiderohet si një ndër rastet e para të përhapjes së pandemisë në masë për shkak të grumbullimeve.

Dhëndri 30 vjeçar, me profesion inxhinier informatike kishte shfaqur simptoma të koronavirusit dhe ndërroi jetë dy ditë pas dasmës. Trupi i tij u d ogj duke mos iu lënë mundësinë autoriteteve të hetojnë nëse virusi ishte shkaku i vërtetë i vd ekjes.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*