Nga esk.orte e 0900 per milioneret ne besimtare e devotshme si ndryshoi jeta e Ciljeta Xhilages

Nën emrin e një call centeri me 0900, disa persona kërkonin të punësonin vajza të reja si operatore nëpërmjet njoftimeve “online” dhe më pas rekrutoheshin si eskorta, në Tirane. Gazetarë të redaksise tone kanë zbuluar këtë rrjet pro.stitucioni qe funksiononte para disa viteve me para ne tirane dhe treguan me fakte sesi rekrutohen vajzat e reja e më pas punonin si punëtore s.eksi në lokale. Nje nder keto vajza eshte dhe kengetarja tani besimtare e fese Islame Ciljeta Xhilaga. E filloi karrieren e saj duke ju pergjigjur nevojave te meshkujve ne filllim me ane te telefonit ne linjen e kuqe me 0900.

Fitimet e medha qe kishte e terhoqen qe te vazhdonte dhe ta zhvillonte si profesion kete pune jo vetem me ane te telefonit por edhe me takime reale, ku nuk do te mungonin biznesmenet pse jo dhe politikanet e asaj kohe. Pasi mblodhi nje kapital te mjaftueshem mendoi ti futej muzikes por jo duke len mbrapa profesionin qe e ndihmoi te rritej. Muzika do ishte thjesht nje kamuflazh per ciljeten pasi lidhjet me klientet e saj nuk i la kurr pas dore.

Por sot cuditemi kur e shohim ciljeten te mbuluar si nje besimtare e devotshme, pse e ben kete “kengetarja”? Ndoshta sepse do te laj “gjynahet e rinise”.
Ne artikujt ne vazhdim do botojm dhe bemat tjera te ciljetes ku ajo banonte ne katin e 5 te nje pallati dhe e ema ne katen 1, sepse donte te rrinte e qete me “miqte” e saj.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*