Nuk dalin kurre ne publik! Ja kush jane bashkëshortët “mis teriozë” të Jozefina Topallit, Grida Dumës dhe Majlinda Bregut

Ato janë të forta, të zgjuara, me pushtet dhe të arrira në profesionin e tyre.

Politikanet shqiptare ia kanë dalë të triumfojnë me sukseset e tyre në fushën e politikës duke lënë jashtë vëmëndjes bashkëshortët e tyre.

Por kush janë bashkëshortët “misteriozë” të politikaneve shqiptare?

Majlinda Bregu -Namik Ajazi

Namik Ajazi është bashkëshorti i Majlinda Bregut, ish-deputete e Kuvendit të Shqipërisë. Ajazi është gazetar dhe regjisor shumë i njohur në Shqipëri.

Jozefina Topalli-Ndoc Topalli

Bashkëshorti i ish-kryetares së Kuvendit, Ndoc Topalli është një person pak i njohur për publikun shqiptar. Ai ushtron profesionin e lirë, noter dhe shkëlqimin ia ka lënë demokrates Topalli.

Grida Duma – Ilir Shqina

Deputetja e PD-së Grida Duma ka qene e martuar prej gati 20 vjetësh me Ilir Shqinen. Ai me profesion është pedagog dhe diplomat, por para 3 vitesh jane ndare, tani perflitet se Grida eshte duke bashkejetuar me ish deputetin Ervin Salianji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*