Oh nuk ka te ndalur! Shifra te fr ikshme ne 24 ore ne Shqiperi, 6 paciente ne intubim, ja qytetet e prekura

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe hu mbjet e jeteve nga semundja.

Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 82 raste të reja me COVID-19.

Kryesojne me raste si me poshte: 30 ne Tirane, 11 ne Shkoder, 6 ne Kukes, 5 ne Elbasan, 4 ne Bulqize, Kruje dhe Malesi e Madhe

Rritet numri i te shtruar dhe rendohet situata ne terapoi intensive, 84 te shtruar, 11 ne terapi intensive dhe 6 te in tubuar.

Shifrat jane bere publike nga Ministria e Shendetesise pas testimeve te bera pas gjurmimit epidemiologjik dhe rasteve te dyshuara.

Vijon

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*