OH Zot! Arsyeja e trishte! Infermierja u nis ti bënte injeksionin, si iu zhd.uk nga syte 29 vjecari me koronavirus dhe u h.odh nga kati i 3 i Spitalit Shefqet Ndroqi

Ngjarje e rë.ndë në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Mëngjesin e sotëm është he.dhur nga kati i tretë i këtij spitali 29-vjeçari me iniciale Xh.K, i cili ishte i inf.ektuar me COVID-19. Mësohet se i riu u h.odh nga ballkoni në momentin kur infermierja kishte shkuar për t’i bërë injeksionin. Ka qenë infermierja që nuk e ka gjetur më pacientin në krevat, pasi kishte shkuar që të merrte një tjetër medikament.

29-vjeçari kishte 7 ditë që merrte mjekim në këtë spital dhe ishte drejt shërimit. Madje, ditët e fundit ai nuk kishte as simptoma. Ndërkohë, mjekët dyshojnë se i riu v.uante nga p.robleme të shëndetit mendor.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 13.08.2020, rreth orës 04:30 të mëngjesit, dyshohet se është vet.ëhe.dhur nga kati i 3 i një spitali shtetasi XH.K., 29 vjeç, e për pasojë ka ndë.rruar jetë. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sakaq, në Shqipëri rëndohet çdo ditë bilanci i COVID-19. Ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë orëve të fundit kanë hu.mbur jetën 3 pacientë të tjerë dhe janë konfirmuar 141 raste të reja. Deri më tani në të gjithë vendin janë shënuar 208 vd.ekje dhe aktualisht janë 3057 persona të inf.ektuar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*