Oh Zot! Shperthim i frikshem ne Bejrut, dhjetra te vdekur (Vid eo)

Dy shp ërthime të forta, njëri pas tjetrit kanë tro nditur kryeqytetin e Libanit, Bejrutin.

Mediat e huaja thonë se dë met materiale janë shumë të mëdha, duke dë mtuar banesa dhe dritare në qendrën historike të qytetit.

Shpë rthimi u tha se ishte përqëndruar në portin e Bejrutit, ndërsa flitet se mund të ketë marrë fl akë një depo fishekz jarresh.

Po ashtu, sipas Reuters, deri tashmë së paku 10 persona kanë hu mbur jetën, por shifra ende nuk dihet zyrtarisht. Pamjet e transmetuara nga mediat e huaja kanë bërë xhiron e botës

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*