OH ZOT! Vr ane veten në Tirane: Vajza kishte dy javë që kishte vd ekur, nëna priste që të ring jallej (FOTO)

Detaje sh okuese mësohen nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Kombinat, ku nënë e bijë u gjetën të pajeta në shtëpinë e tyre.

Paraprakisht bëhet me dije se Anisa Josifi kishte dy javë që kishte vd ekur, ndërsa nëna e saj Zhaneta Josifi që ishte praktikante e Jehovait priste që ajo të ringj allej. Ndërkohë, vajza tjetër e familjes Blerta Josifi është në spital në gjendje të rëndë.

Burime per newsb omb.al bëjnë me dije se shkaku i vd ekjes lidhet me faktin që nëna dhe vajzat ishin praktikante te jehovait. Kjo nuk është hera e parë që ngjarje të tilla ndodhin në vendin tonë pasi edhe më herët praktikantë të Jehovait janë vetëv arë me besimin se mund të ringjallen.

Ka qenë i vëllai i Zhaneta Josifit ai që ka lajmëruar policinë pasi motra e tij nuk përgjigjej në telefon dhe as nuk i hapte derën e banesës. Dyshohet se dy vi ktimat dhe vajza tjetër që është në gjendje të rëndë në spital kanë përdorur substanca he lmuese për t’i dhënë t’u vetëfl ijuar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*