Organet filluan që të…Detaje të rënda nga vdekja e gruas te Infektivi, dyshohet se ajo kishte koronavirusin, por

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar urgjènt pas lajmit për vdèkjen e një pacienti te Infektivi duke theksuar se nuk ishte vdèkje COVID.

Sipas MSH, 81-vjeçarja vûante nga Insuficience multiorganore kronike të dekompensuar (kardiake, renale, metabolike, diabet insulinovartes).

Ministria e Shëndetësisë:

Nuk ka vdèkje nga COVID19, 81 vjeçarja ishte asimptomatike, ndërroi jetë nga insuficienca e disa organeve. Ministria e Shëndetësisë informon se, referuar shërbimit infektiv, një 81 vjeçare ka ndërruar jetë nga insuficienca multiorganore. E moshuara, sipas këtij shërbimi, ishte asimptomatike për Covid19.

81-vjeçarja vuante dhe nga Insuficience multiorganore kronike të dekompensuar (kardiake, renale, metabolike, diabet insulinovartes), bartëse e sars cov2, por pa simptoma.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*