‘Përhapet shpejt e është rr ezik i madh’, ç’po ndodh? Ministrja del me paral ajmërimin e forte që në mëngjes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dale me nje tjeter mesazh te forte sot.

Ajo i bën thirrje qytetarëve të mbrohen nga Covid-19, pasi duke respektuar masat mund të ndalet përhapja e këtij virusi.

Në një postim në rrjetet sociale, Manastirliu shkruan: “Virusi përhapet shumë lehtë, duke rrezikuar shëndetin e gjithësecilit! Por po kaq lehtë mund të ndalet, nëse zbatohen në përditshmëri këto rregulla të thjeshta.

#Mbroni veten dhe të afërmit tuaj! Vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*