“Pse e pr eve në besë vëllain”, gruaja e Pronarit te Ora NEWS i dedikon mesazh prekës kunatit: Më ka vd ékur vëllai thotë, ku do ta gjej tani

Vëllai i biznesmenit Ylli Ndroqi është nd.arë nga jeta si pasojë e Cóvid 19. Lulëzim Pasmaçiu ishte inf.éktuar me korónavirus dhe ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm pasi nuk e fitoi dot be.tejën me sémundjen. Pasmaçiu ishte shtruar prej disa ditësh në spitalin COVID-2 “Shefqet Ndroqi”, ndërkohë lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë Ylli Ndroqi përmes një dedikimi prekës.

Një mesazh prekës për largimin e parakohshëm të tij nga jeta e ka bërë dhe bashkëshortja e Ylli Ndroqit, Mimoza, e cila shkruan se është një h.ùmbje e madhe për familjen ndërsa tregon se cfarë bëri familja së bashku me stafin mjekësor deri në ditën e fundit.

“Kunati im ,vllai im qe sdo te shohim me kurre ne kete jete, si na le keshtu, ti lù.ftove me jeten o Luli, o vllai im, pse e le vetem vllain tend Yllin o Luli, nuk te erdhi keq, pse e pr.eve ne bese Yllin o Luli, si pushojn l.otet o vlla, si me le keshtu vetem thote, ku do ta gjej vllain tim tani , c’me gjeti thot i ziu une,i shkreti une ,nje h.umbje e madhe per ne thot, me ka vdékur vellai thot moj Moza.

Ah mor vlla te kisha si veten per cdo gje ne vendin tim te thote. Luli ktu Luli aty,ku do te gjej tani ku, cdo dite ne cdo moment pyesnim doktor Perlatin i cili asnjehere nuk u merzit me ne duke na treguar per gjendjen tende, gjithashtu doktoresh Almen e papertuar dhe me nje perkujdes te madh ore pa ore ,si doktor Beni duke u kujdesur per ty ne cdo ore te dites. Nuk kam fjale te them per te gjithe stafin e mrekullueshem te spitalit Shefqet Ndroqi jane heronj, duke i thene aman o zot na e shpetoni Lulzimin.

S’kemi len vend pa pyetur se mbase nje ilac me teper mendonim do te dilje nga ky vírus i poshter, per mua ishe si vllai im, ne kemi ndare mes nesh si gezime dhe hidherime, cdo gje qe me duhej te thoja Luli duhet bere kjo apo ajo dhe ti asnjehere nuk thoje jo kurre o zot.

Nuk e besoj dot kete gje joo, qe ti na le te gjitheve, si ta beri zemra qe le vetem bashkeshorten tende Dhuraten o vlla, Po djalin tend Erindin si ste erdhi keq ,po per nipcen e vogel mor Luli qe djali tani kishte nevoje per ledhat e gjyshit. Luli vlla jemi mpire komplet fare nuk duam ta besojm kurre. Qofshe i xhenetit ,U prefsh ne paqe kunati im🙏vllai jone,i miri jone🙏”, shkroi Mimoza Ndroqi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*