Rastet ala rmante! Pellumb Pipero reagon me urgj ence: Situata është serioze, qytetarët menduan se

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për situatën e koronavirusit në vend duke thënë se shifrat e larta erdhën nga neglizhenca e qytetarëve, rritja e numrit të testimeve dhe mosrespektimi i protokollove.

“Mendoj rritja e numrit të testeve ka ardhur për arsye të neglizhencës, rritjes së numrit të testimeve dhe mos respektimi i protokolleve të caktuara. Me hapjen e vendit qytetarët menduan se virusi u largua duke mos respektuar masat”, tha Pipero në “Open”.

Sa i përket situatës aktuale, mjeku infeksionist u shpreh: “Situata është serioze. Serioze sepse kemi një numër të lartë inf ektimesh, kemi një numër të lartë të shtruar në spitalin Infektiv”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*