Rëndohet gjendja/ Deputeti shqiptar inf.ektohet me ko.ronaviru.s, shtrohet në spital

Një tjetër deputet dhe politikan i njohur është konfirmuar pozitiv me ko.ronavi.rus në Kosovë. Deputeti Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka rezultuar pozitiv dhe është shtruar në spitalin e Prizrenit.

Lajmi është dhënë nga dega e LDK-së në Suharekë.

“Të dashur qytetarë, ka disa ditë që kryetari jonë dhe deputeti juaj dr. Ardian Shala është vetizoluar dhe ishte në pritje të rezultateve nga IKSHPK-ja. Ndërsa sot është konfirmuar pozitiv me COVID-19 dhe është shtrirë në spitalin e Prizrenit në Kliniken Infektive. Gjendja e tij është stabile dhe e qëndrueshme”, ka njoftuar dega e LDK-së në Suharekë përmes Facebookut.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*