Sa e dhi.mbshme në Tiranë/Lu.ftoi me Covidin deri diten e fundit ne punë, ndahet nga jeta kirurgia e njohur, nënë e dy vajzave

Është nd arë nga jeta në mënyrë tr agjike doktoreshë Albana Çela,

Një kirurge e zonja, pedagoge e dashur dhe një grua e fortë, nënë e dy vajzave. Albana lu ftoi me COVID 19 duke qenë në krye të detyrës por mesa duket nuk e ka mposhtur dot sëm undjen e saj.

Lajmin e bën me dije Shoqata e Infermierëve bashkë me një dedikim prekës.

“Lu fta me së mundjen të bëri të mos shikosh shumë gjëra mbi tokë por nuk të pengoi te lesh kujtime të bukura per te gjithe ne që njohim. Një hu mbje e madhe për studentet, kolegët, familjarët e mbi te gjithë për dy vajzat e vogla të mitura që ishin forca jote më e madhe. Lamtumirë”.

Të shumtë janë kolegët, miqtë e dashamirësit që janë tro nditur nga ky lajm i trishtë dhe ende nuk e besojnë dot që doktoreshë Albana Çela nuk jeton më

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*