Shoferi i saj humbi jetën nga Covid19, reagon e perlotur Ministrja Spriopali: Cdo dite ma sillje masken, por ti e paske

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas ndarjes nga jeta të shoferit të saj i cili ishte inf ektuar me Covid.

Spiropali tregon se e ka tro nditur shumë lajmi për ndarjen nga jeta të shoferit të saj që e shoqëronte prej 1 viti e gjysmë.

“Kur komandanti i Gardës më solli jetëshkrimin me fotografinë tënde, e kuptova menjëherë që ishe i duhuri. Rrezatoje përkorësi, fisnikëri, mirësi.

12 orë në ditë, për 1 vit e gjysëm, më shoqërove kudo, i duruar, i vëmendshëm, i kujdesshëm. Çdo ditë sillje maskat, ujin, i vendosje tek dera e makinës, më tërhiqje vërejtje se pija pak.

E thoje me krenari që s’kishe pirë kurrë një aspirinë. Kur më lajmëruan që ke humbur vetëdijen dhe të kanë int ubuar, tronditja ishte aq e madhe sa nuk nxorra dot asnjë fjalë.

Vetëm lot që rridhnin pa kontroll. Sot, që ky virus i pab esë të mori fr ymën dhe jetën, s’kam më as lot. Nalta të adhuronte, çdo njëri nga ne që të njohu të donte dhe të respektonte.

Na ke tron ditur dhe trishtuar thellësisht. Për familjen tënde nuk ka ngushëllim, por ne do iu gjendemi gjithmonë! Prehu i qetë, Gani! Dritë pastë shpirti yt i mirë!”, shkruan Spiropali.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*