Shqiperia ne al arm!Tre pacientë humbin jetën nga Covid në In fektiv, mes tyre gruaja 44-vjeçare

3 pacientë kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në vendin tonë, mes tyre dhe një 44 vjeçare nga qyteti i Durrësit.

3 qytetarë e kanë hum bur betejën me Covid19 në 24 orët e fundit. Një 44 vjeçare nga Durrësi, një pacient 71 vjeçar nga Tirana dhe një pacient 85 vjeçar gjithashtu nga Tirana. Të 3 pacientët kishin disa sëmundje bashkëshoqëruese dhe nuk kanë mundur dot të mbi jetojnë për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore, pavarësisht trajtimit intensiv nga stafi mjekësor.

Vijon të ketë shtrime në spitalin inf ektiv ku aktualisht po trajtohen 79 pacientë, 7 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 3 janë të intubuar.

Ndërkohë kanë vijuar testimet në Laboratorin e Virologjisë në ISHP dhe gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 371 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 69 raste pozitive.Vijon…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*