Si e derguan në Infektiv? Vd ekja e 21 vjeçares nga koronavirusi, dalin detaje të renda

Një vajzë 21-vjeçare ndërroi jetë nga korónavirusi gjatë 24 orëve të fundit duke u bërë vík tima më e re në vendin tonë. Burime për Faxweb.al konfirmojnë se shkoi vetë në spítal rreth 3-4 ditë më parë pasi kishte dhimbje koke.

Ajo qëndroi në urgjencë për gati 48 orë e intubuar, por nuk ia doli ti mbi jetonte sémundjes së réndë.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se gjendja e saj u réndua në mënyrë të menjëherëshme si pasojë e tromboembolisë fulminante dhe pavarësisht përpjekjeve maksimale të stafit mjekësor, e reja që vu ante nga síndromi metabolik, nuk ka arritur të mbi jetojë.

Gjatë 24 orëve të fundit e kanë humbur betején me sémundjen edhe një qytetare 49 vjeçare nga Kruja, e intubuar në gjendje të réndë prej 11 ditësh dhe dy qytetarë, 56 dhe 67 vjeç, nga Tirana të intubuar, të cilët nuk e kanë fituar dot betejen me vírusin e rré zikshëm, megjithë përpjekjet e mëdha qe po bën stafi mjekësor.

Ndërkohë, nga 361 teste të kryera janë shënuar 85 raste të reja me Cóvid-19 dhe situata tek spitali Inféktiv paraqitet e réndë./faxweb

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*